Nielegalnym plakatom na przystankach – Nie!

0
1321
views

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wypowiedziało walkę z materiałami reklamowymi, które nielegalnie umieszczane są na bydgoskich przystankach.

Przypomnijmy, że zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta Bydgoszczy (zarządzenie nr 795/05 z dnia 30 grudnia 2005 r.) zamieszczanie reklam i ogłoszeń na przystankach jest nielegalne. Mówi o tym również kodeks wykroczeń (art. 63a), który zakazuje wykorzystywania miejsc publicznych jako nośników reklamowych, bez wyraźnego pozwolenia zarządcy owego miejsca.

Bezprawne przyklejanie wszelkich materiałów reklamowych, plakatów i ulotek na wiatach przystankowych zwiększa koszty ich sprzątania, za które płacimy my wszyscy.

Nasze miasto nie jest odosobnione w tym problemie – z zalewem materiałami reklamowymi szczególnie centrów miast walczą wszystkich miejscowości w Polsce bez względu na ich wielkość. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wypowiada walkę z nielegalnymi plakatami i zachęca bydgoszczan do przyłączenia się do akcji zrywania z wiat i przystanków nielegalnych plakatów, ulotek i innych wklejek.

Więcej o akcji na stronie Stowarzyszenia TUTAJ

Fot.bydgoszcz.pl