Warszawiacy są zadowoleni z metra

0
1346
views

Podziemna kolejka miejska zbiera bardzo pozytywne oceny wśród mieszkańców stolicy. Widać to po wynikach kolejnej oceny metra przez warszawiaków. Warszawiacy mieli szansę oceniać metro po raz dziewiąty.

Pozytywne zdanie o metrze ma 93.9% badanych. Zdaniem 31.4 procenta badanych metro funkcjonuje bardzo dobrze, a według 62.5% badanych – dobrze. Osiemdziesiąt siedem procent badanych jest zadowolonych z częstotliwości kursowania metra w godzinach porannych, południowych i popołudniowych. Z częstotliwości kursowania metra w godzinach wieczornych zadowolonych jest siedemdziesiąt cztery procent warszawiaków, biorących udział w badaniu.

Dziewięćdziesiąt cztery procent badanych pozytywnie wypowiada się o punktualności metra, dziewięćdziesiąt jeden procent chwali szybkość jazdy, a bezpieczeństwo składów docenia dziewięćdziesiąt dwa procent badanych. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pasażerów, to siedemdziesiąt cztery procent badanych dobrze ocenia ochronę metra, a sześćdziesiąt sześć procent działania policji związane z metrem.

Ulubione stacje warszawiaków to Plac Wilsona (wybrało go 10.9@ badanych), Stare Bielany i Wilanowska.

Badanie zleciło Metro Warszawskie, o wynikach poinformował ratusz.

 

 

http://www.przyjaznawarszawa.pl