Dobry czas dla kupujących mieszkanie

0
1233
views

Tanie kredyty hipoteczne, stosunkowo niskie ceny mieszkań i wzrost liczby inwestycji deweloperskich – to wszystko sprawia, że 2014 r. wydaje się dobrym czasem na zakup mieszkania.

„Sytuacja na rynku nieruchomości jest bardzo ciekawa” – mówi Bartosz Turek, kierownik działu analiz w Lion’s Bank. Zdaniem eksperta w 2014 r. widać wyraźne ożywienie i siłę rynku, o czym świadczy, chociażby rosnąca liczba zawieranych transakcji.

Ożywienie to ma wpływ na cenę mieszkań. Na szczęście jest to wzrost niewielki rzędu 3-4%. „Jeżeli mamy do wyboru: kupić bądź wynająć – to najprawdopodobniej zakup może się okazać tańszym rozwiązaniem” – informuje Bartosz Turek. Sprzyja temu też obecny poziom stóp procentowych, które są bardzo niskie, a więc kredyty mieszkaniowe są teraz bardzo tanie.

Deweloperzy przygotowani są do większego zainteresowania kupnem mieszkań. Wiele inwestycji trwa lub dobiega końca. Najtrudniejszą decyzją wydaje się to: jakie mieszkanie kupić i gdzie – w centrum miasta czy może na jego obrzeżach.

infoWire.pl