Będą pieniądze na promowanie polskich marek

0
1446
views

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przewidziała 100 mln zł dla mikro, małych i średnich firm jako unijne wsparcie na wprowadzenie swoich wyrobów, oraz usług na rynki międzynarodowe.
O pieniądze będzie można ubiegać się w okresie od 24 czerwca do 5 sierpnia 2016 r.

– ,,Liczymy, że wsparcie firm w prowadzeniu działalności eksportowej zaowocuje umocnieniem wizerunku Polski oraz upowszechnieniem polskich marek na zagranicznych rynkach’’ – podkreśliła podczas wtorkowego komunikatu wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Głównie na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność eksportową, posiadają nowoczesny wyrób, bądź usługę, jak także budujące potencjał do tego, aby być marką rozpoznawalną na rynkach międzynarodowych. Niemniej preferowane będą firmy, które wdrożyły, zleciły lub zakupiły prace badawczo-rozwojowe, tudzież prowadzą je samodzielnie.

Jest to drugi program pod względem budżetu na lata 2014-2020, oraz największym w Unii Europejskiej, który finansuje badania, rozwój i innowacje. Celem programu jest pobudzenie innowacyjności polskiej gospodarki, jak również dofinansowanie innowacyjnych projektów firm od pomysłu do wprowadzenia nowych, bądź też ulepszonych rozwiązań na rynek.

Zd24