Jak lakierowanie felg może odmłodzić auto?

0
1626
views

Kupno nowego samochodu przypomina zauroczenie. Wydaje się piękny, gotowy do najdalszych wypraw. Zauroczenie mija z dnia na dzień. Jego miejsce zajmuje rutyna codziennego stania w korkach i oczekiwania na swą kolej. Auto zużywa się. Powoli traci swój pierwotny urok. Może już nawet cieszy mniej. Warto to zmienić. Odświeżyć wygląd auta. Zacząć można od lakierowania felg. Piękne, nowe barwy, cieszą w końcu każdego.

Skutki codziennych przygód na polskich drogach

Polskie drogi obrosły już legendą. Drogowcy zresztą też. Szosy, którymi suną w Polsce samochody, bywają dosyć wymagające. Lubią niestety ubogacać podróż nierównościami oraz dziurami. Opony i felgi aut szczególnie na tym cierpią. Wykrzywiają się oraz ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom, które psują estetykę auta. Posiadacze samochodów borykają się z tymi problemami na co dzień, często biernie niestety patrząc na to, jak ich ukochane bolidy starzeją się w miarę upływu kolejnych kilometrów.
Wszystko da się zrobić

Na rynku motoryzacyjnym można dziś spotkać warsztaty oferujące kompletną gamę profesjonalnych usług w zakresie renowacji obręczy kół,  warto sprawdzić, czy tego typu firma działa w najbliższej okolicy. W tym celu można posłużyć się dedykowaną dla branży motoryzacyjnej wyszukiwarką Autobooking, gdzie poza danymi kontaktowymi warsztatów, zamieszczane są opinie na temat jakości ich usług. Pomaga to z całą pewnością w wyborze najlepszego wykonawcy.
Lakierowanie felg opłaca się bardziej niż ich wymiana na nowe

Gdy odpowiedni warsztat zostanie wybrany warto z pewnością skorzystać z jego usług. Zasadniczym powodem są oszczędności. Profesjonalnelakierowanie felg potrafi w pełni przywrócić je do dawnej świetności, a koszt takiej usługi będzie 2 – 3 razy niższy niż zakup nowego kompletu obręczy kół. Drugim ważnym czynnikiem będzie tu z pewnością możliwość zmiana koloru felg. Jeżeli przez lata auto z czarnym nadwoziem, stało na srebrnych felgach, które wraz z upływem kilometrów zużyły się nieco to nic nie stoi na przeszkodzie, by pod odpowiednich zabiegach srebro zostało zmienione na gustowną czerń. Z pewnością znacznie odmłodzi to całościowo rozumiany wygląd auta, z powrotem nadając mu dynamiki i przyciągając zazdrosne spojrzenia przechodniów.
Zadbane obręcze kół to dowód na jakość auta

Sam proces lakierowania felg wiąże się z ich gruntownym oczyszczeniem, renowacją oraz zabezpieczeniem przed przyszłymi uszkodzeniami. Dla właściciela auta oznacza to możliwość długotrwałego użytkowania odnowionych w ten sposób obręczy kół, bez konieczności wprowadzania dalszych poprawek. W przypadku chęci sprzedaży auta, taki zabieg może podnieść jego wartość o co najmniej kilka procent. Obecnie ludzie chyba bardziej niż kiedyś są wzrokowcami, a to oznacza, że lubią po prostu oglądać ładne rzeczy. Zadbane samochody z pewnością do nich należą.
Czas na dobre decyzje

Warsztaty zajmujące się profesjonalnym lakierowaniem felg mają w swojej ofercie coraz więcej usług z tym związanych. Decydując się na skorzystanie z nich można przykładowo wybrać, czy obręcz koła ma być malowana proszkowo, czy też na mokro. To dwie techniki mocno różniące się od siebie, lecz obecnie obie są stosowane. Znacznie popularniejsze jest malowanie proszkowe, z uwagi na większą trwałość oraz niższe koszty realizacji.

Ostateczny wybór należy jednak do klienta, któremu pracownicy warsztatu lakierowania felg powinni dostarczyć wszelkich, niezbędnych informacji na temat specyfiki oferowanych usług. Następnie zaś pomóc w odmłodzeniu auta, doprowadzając obręcze kół do stanu, który wywoła szczery uśmiech na twarzy jego właścicielki, bądź właściciela.