Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

0
1457
views

Nowa Giulia Quadrifoglio łączy doskonałe osiągi z niskim zużyciem paliwa. Po włączeniu trybu Advanced Efficiency w systemie Alfa DNA™ Pro silnik 2.9 V6 wykorzystuje tylko trzy aktywne cylindry. System Start&Stop najnowszej generacji umożliwia dodatkowe ograniczenie zużycia paliwa w ruchu miejskim.

OD PRZESĄDU DO SPORTOWYCH OSIĄGÓW

Miała po prostu przynieść szczęście, a stała się symbolem czegoś jeszcze bardziej magicznego: rekordów na torach wyścigowych i zwycięstw w rajdach zdobytych przez kierowców Alfy Romeo. Gdy Ugo Sivocci wygrał wyścig Targa Florio w roku 1923, jego czterolistna koniczyna namalowana na masce samochodu przekroczyła linię mety wraz z nim.

Od tamtej pory symbol Quadrifoglio towarzyszył Alfie Romeo podczas większości legendarnych zwycięstw: był nim oznaczony model P2 podczas mistrzostw świata w roku 1925 oraz Alfetty 158 i 159 uczestniczące w mistrzostwach świata Formuły 1 odpowiednio w latach 1950 i 1951.

Jest symbolem szczęścia, któremu można dopomóc, gdy do kwestii osiągów i inżynierii podchodzi się tak poważnie jak konstruktorzy Alfy Romeo.

X-RAY

Za wielkimi osiągami stoją wielkie innowacje Zapoznaj się z filmami ukazującymi przekroje rentgenowskie Giulii Quadrifoglio i odkryj prawdziwe znaczenie frazy „La Meccanica delle Emozioni”.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio – Dane Techniczne

MOC: 510 KM
Prędkość Max: 307 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h: 3,9”     
Nürburgring: 7’32

 

Alfa Romeo