Operatorzy walczą ze skutkami orkanu Ksawery

0
1361
views

Wielu operatorów sieci, a w tym Brygady Enei Operator pracują w terenie nad usunięciem awarii spowodowanych przez orkan Ksawery i jak najszybszym przywróceniem dostaw energii elektrycznej.

W akcji biorą udział wszystkie ekipy działające na obszarze dotkniętym przez kataklizm, wykorzystując dostępny sprzęt i wsparcie techniczne.

Służby Enei Operator i Enei Serwis nieprzerwanie pracują od wczorajszego wieczora. Dzięki ich zaangażowaniu, przywrócono zasilanie do ponad połowy Odbiorców.

W krytycznym momencie na terenie obsługiwanym przez spółkę bez napięcia było ponad 600 tysięcy Odbiorców. Dzięki intensywnym pracom naszych brygad, napięcie zostało przywrócone do ponad 300 tysięcy z nich.

Zasilanie przywrócono do ponad 1 000 miejscowości objętych awariami. Jeszcze kilkanaście godzin temu bez napięcia było 48 linii 110 kV oraz 796 linii średniego napięcia. Wyłączonych było ponad 14 800 stacji średniego napięcia na niskie, a awarie objęły ponad 3 800 miejscowości. W tej chwili bez zasilania są 23 linie wysokiego napięcia, 560 linii średniego napięcia, ponad 8 600 stacji średniego napięcia na niskie.

Najtrudniejsza sytuacja jest nadal w województwie lubuskim. Tam problemy z zasilaniem występują w ponad 1 300 miejscowościach.  W Wielkopolsce awarie występują w  1 200 miejscowościach, głównie na południu regionu, w okolicach Leszna, a także Opalenicy, Szamotuł i Wrześni. W województwie zachodniopomorskim problemy z dostawami energii elektrycznej występują w 150 miejscowościach, szczególnie w okolicach Stargardu.