Nie samymi pieniędzmi żyje pracownik

0
1072
views

Każdy pracodawca chciałby, aby zatrudnione przez niego osoby mocno angażowały się w wypełnianie swoich obowiązków. Wbrew pozorom wielkiego wpływu na to zaangażowanie nie mają wynagrodzenie czy świadczenia dodatkowe.
Mogą one co najwyżej spowodować, że pracownicy nie odejdą z firmy. Co jednak zrobić, żeby dawali oni z siebie w pracy 110%?

„Pierwsza rzecz to jasno komunikować cele i […] angażować pracowników w ich ustalanie. Jeżeli ludzie mają możliwość współuczestniczenia w procesie decyzyjnym, to identyfikują się z tym, co ustalili.
To są ich cele, to jest coś, co oni chcą osiągnąć. Nie ma tu przymusu zewnętrznego” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Tomasz Kalko, właściciel marki szkoleniowo-doradczej TomaszKalko.pl.

Po drugie należy się zastanowić, co firma, prowadząc swoją działalność, może dać światu, społeczeństwu. Ludzie przy okazji zarabiania pieniędzy chcą bowiem robić coś istotnego, wartościowego.
Dobrze więc, aby przedsiębiorstwo miało jakąś misję, którą mogłoby wypełniać; jego głównym celem nie powinno być generowanie zysków finansowych.

Ponadto trzeba zadbać, żeby wszyscy w firmie byli równi. Prezesa i kadrę menedżerską muszą obowiązywać te same zasady co szeregowych pracowników.

infowire