Znaczne ograniczenia dla techników farmaceutycznych

0
1525
views

Płynność obsługi klientów w aptekach może zostać spowolniona. Wszystko przez nowe rozporządzenie GIF przeciwko któremu słusznie technicy farmaceutyczni protestują.

,,Akt procedowany obecnie przez GIF zawiera ograniczenie, z którego wynika, że technicy nie będą mogli realizować recept w aptece. Nie będą mogli także informować pacjentów o sposobie dawkowania leku ani proponować im zamienników’’ – mówi dla money.pl Marzena Napieracz, członek zarządu Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.

W tej chwili technicy mają mniejsze uprawnienia, niżeli farmaceuci, aczkolwiek mogą realizować recepty i wydawać leki. Jeśli owo rozporządzenie weszło by w życie tylko wykształceni farmaceuci na poziomie wyższym mogliby wykonywać owe czynności.

Jak informuje Marzena Napieracz nie wszystkie apteki jest stać na zatrudnianie magistrów, są to wysokie koszty, a w większości aptek mogą pojawić się długie kolejki, ponieważ z godnie z rozporządzeniem GIF w każdej z aptek brakuje przynajmniej dwóch magistrów.

Skoro nie wolno im wykonywać wyuczonego zawodu to dodatkowo powstaje pytanie czym mieliby zajmować się technicy farmaceutyczni?  Wykładaniem leków na półki, a może sprzątaniem w aptekach?

 

 

Julian Z. Pankiewicz, Zd24