Fabryki Volkswagena w Polsce wznowiły produkcję.

0
1151
views

W poniedziałek (27.04) ponownie ruszyła produkcja w fabrykach Volkswagena w Poznaniu, Wrześni i Swarzędzu.
– Przez ostatnie 5 tygodni staliśmy we wszystkich fabrykach. Dziś uruchomiliśmy produkcję o 6:00. Przygotowywaliśmy się na to przez ostatnie 5 tygodni. We wszystkich naszych zakładach w Antoniku, Swarzędzu i we Wrześni również wznowiliśmy produkcję. Pracownicy mieli zapewnione półgodzinne szkolenie. Informowaliśmy o środkach zaradczych związanych z bezpieczeństwem w miejscu pracy.

Zdefiniowaliśmy 7 obszarów dla pracowników, zaczynając od tego co musza zrobić wychodząc z domu, jak musza się zachowywać w drodze do pracy, po wejściu do pracy, wyposażenie w maseczki i rękawiczki całego zakładu, następnie przygotowanie miejsca pracy, dezynfekcja narzędzi, zachowanie odstępu, dodatkowe wyposażenie np. przyłbica w niektórych miejscach.

Następnie jak się zachować w trakcie przerwy. Przygotowaliśmy wszystkie miejsca, aby zachować bezpieczną odległość – powiedział Jarosław Kurosz.
– Na razie wykorzystujemy 20 procent naszych dziennych możliwości produkcyjnych. Dla fabryki w Poznaniu oznacza to 150 aut na zmianę, a dla Wrześni 70 – oznajmił dyrektor produkcji Volkswagen Poznań.


xnews