Przewodnik dla początkujących do typów motocykli

0
3025
views

Więc zdecydowałeś się na rozpoczęcie motocyklowej klasy bezpieczeństwa i kupić swój pierwszy motocykl. Gdybyśmy mieli zgadywać, byłeś w salonie, aby wypróbować kilka motocykli i przeszukałeś internet, sprawdzając, co jest dostępne od każdego producenta i które motocykle najlepiej pasują do twojego wzrostu i rozmiaru. Ilość motocykli dostępnych na rynku jest oszałamiająca. Nawet jeśli masz podstawowe pojęcie o tym, do czego chcesz używać motocykla, istnieje szereg typów, które mogą wykonać zadanie.

Motocykle używane wszystkich typów dla początkujących są dostępne na motomoxy

Jeśli masz kilka sezonów w motocyklach, możesz być gotowy, aby zmienić lub ulepszyć swój motocykl na większy silnik lub inny typ motocykla. Każdy zaczyna od tego samego początku. Kiedy zdecydujesz się na zmianę roweru i na jaki typ jest osobistym wyborem. Ponownie, mieszanka motocykli dostępnych do uaktualnienia jest oszałamiająca. Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy, czy oglądasz używany motocykl, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, jakie masz opcje. Oto podział różnych typów motocykli tam i solidne zalecenie, aby myśleć o każdym z nich:

Standard

Standardowy typ motocykla jest powszechnym faworytem, ponieważ ma prostą konstrukcję i nadaje się do wszystkich celów. Ma odmiany od 125 cm3 do 1000 cm3 i może pasować do Bagażu, Torby na zbiornik, innego siedzenia i stanowi dobry pierwszy i wszechstronny motocykl do jazdy. Zwykle nie ma dużej owiewki z przodu, jeśli w ogóle ją ma. Ergonomia jest dość neutralna, ponieważ nie jest bardzo pochylona do przodu ani odchylona do tyłu. Wysokość siedziska zwykle znajduje się w zakresie krótszym do średniego i zazwyczaj może wygodnie zmieścić prawie każdego. Zalecamy, aby spojrzeć na Yamaha SR400 na dobry motocykl miejski. Nie jest zbyt duży dla początkującego, ale nie za mały dla doświadczonego jeźdźca.

Cruiser

Krążownik, zwany także chopperem, został zaprojektowany do pływania, stąd jego nazwa. Zazwyczaj ma nieco niższą wysokość siedzenia, co czyni go dobrym „cruising” po mieście motocykl, ale z odrobiną dodatkowego bagażu, może to zrobić dobry jeździec weekend. Rozmiary silników ponownie są dość zróżnicowane, od małego silnika o pojemności skokowej do 1000 cm3 lub więcej w zależności od marki. Możesz czuć się bardziej jak w cruiserze niż na nim, ale jest to świetna opcja zarówno dla nowych, jak i doświadczonych jeźdźców. Kiedy wyobrażasz sobie cruiser (w szczególności chopper), Harley-Davidson może być pierwszą marką, która przychodzi na myśl. Zalecamy, aby spojrzeć na H-D Low Rider jako dobry przykład Cruisera. Jest to nisko zawieszony motocykl, który może podróżować milami i ma wiele akcesoriów, które sprawiają, że jest to świetny motocykl na szybką wycieczkę lub Dobry weekend w drodze.

Sport Motocykle

Sport Motocykle są przeznaczone do prędkości i zwinności z przodu pochylony ergonomii gotowy do wyrzeźbić kilka zakrętów podczas jazdy. Jedną z największych różnic w motocyklach sportowych jest ich waga. Są one na ogół jednym z lżejszych motocykli wykonanych z wielu materiałów aluminiowych i lżejszych, aby zwiększyć zwrotność na boki. Wysokość siedziska jest zwykle na wyższym końcu, aby móc pochylić motocykl dalej bez skrobania podnóżków lub owiewek. Krótsi zawodnicy mogą być na palcach z wyższą wysokością siedziska. Suzuki jest uważany za rozrusznik tego typu motocykla w 1980 roku z linii GSXR. Nadal będzie silny dzisiaj, zalecamy patrząc na Suzuki GSXR600 jako dobry motocykl dla tego typu. Ma wystarczającą moc, aby zrobić wszystko, a dzięki dodatkowym akcesoriom można go przekształcić w wygodny (w granicach rozsądku) weekendowy motocykl sportowo-turystyczny.

Touring

Typ Touring motocykl jest zazwyczaj większy niż większość innych motocykli i to ma mieć udogodnienia dla cross-country touring, aby zobaczyć Plaże na obu wybrzeżach. Oferują one dużą ilość miejsca do przechowywania z łatwą ergonomią, która pozwala na wielogodzinną jazdę. Będą miały największe owiewki, które blokują wiatr i pogodę podczas jazdy. Rozmiary silników są zazwyczaj duże, aby móc utrzymać prędkość na autostradzie i przewozić dużą ilość dodatkowego sprzętu i dodatkowych ubrań. Pierwszą rzeczą, którą możesz pomyśleć o motocyklu turystycznym jest Honda Goldwing. Często widzisz je z 100 000 mil na liczniku kilometrów, a obecny właściciel może być oryginalnym właścicielem z kilkoma dużymi historiami do opowiedzenia o ” tym jednym czasie, kiedy…” wydają się trwać wiecznie i mogą być świetne na prostą wycieczkę lub wybuch na weekend, aby zobaczyć największą piłkę przędzy w USA z A.

Sport Touring

Motocykle Sport Touring są solidne połączenie między Sport i Touring, tak jak sama nazwa wskazuje. Są one zwykle wyższe w wysokości siedzenia niż motocykl Touring i mają lepsze opcje bagażu niż Motocykle sportowe do ciągnięcia dodatkowego sprzętu na dłuższe podróże. Dobrze mieszają oba style i dzięki odpowiedniemu sprzętowi mogą zrobić to wszystko między szybkimi wycieczkami z przyjaciółmi lub dłuższymi wycieczkami drogowymi, o których myślisz. Rozmiary silników są zwykle w średnim zakresie do niektórych z większych dostępnych. Po prostu użyj najlepszej oceny, jakiego rozmiaru potrzebujesz, aby najlepiej pasował do Twojego stylu jazdy. Kawasaki sprawia, że dobry Sport Touring motocykl w Concours 14 ABS. Pomieści sporo dodatkowego sprzętu i pozwoli na pokonanie wielu mil w długi weekend. Rozmiar silnika jest nieco większy, aby uzyskać dodatkową moc, aby jeździć po autostradach w całym kraju.

Off-road

Motocykle Off-road są dokładnie to, co brzmi jak: do podróży tam, gdzie nikt wcześniej nie był. Mają wyższe wysokości siedziska, aby pomieścić głębszą szczotkę i wysokie zawieszenie, które poradzi sobie z kilkoma uderzeniami po drodze. Zazwyczaj nie mają żadnych świateł ani kierunkowskazów, więc prawdopodobnie zostaną poprowadzeni do weekendowego miejsca do jazdy konnej. Większość z nich jest dość lekka i gotowa do jazdy na tylnych szlakach przez cały weekend. Kawasaki sprawia, że dobry skład dla Motocykli off-road, które nie złamać bank. KLX110 oferuje 4-biegową skrzynię biegów o konstrukcji bez sprzęgła, która ułatwi rękę i nadgarstek przez cały weekend podczas wspinaczki na strome wzgórza, aby zobaczyć widok.

 

Po przeczytaniu tego wszystkiego, możesz pływać myśląc o tym, ile opcji jest dla motocykli. Każda marka ma coś w każdym z głównych typów, a nawet w tych, mają wiele ofert, które obejmują różne rozmiary silników i ogólnie dostępne rozmiary motocykli. Jeśli nie szukasz konkretnej marki, wyjmij długopis i notatnik i zapisz, do czego zamierzasz używać motocykla. Gdy już to wiesz, możesz zacząć nawigować, co będzie dla ciebie najlepsze, a także sprawdzić, jakie funkcje bezpieczeństwa są dostępne dla każdego modelu. Jeśli nie masz pewności, jak sprawdzić wyposażenie, omówiliśmy to niedawno w tym artykule. Po wyczerpaniu listy zawodników możesz sprawdzić oceny innych zawodników, udać się do lokalnego dealera, aby przymierzyć kilka motocykli, a na koniec znaleźć idealną jazdę, o której marzyłeś. Bądź tam bezpieczny i powodzenia!

Artykuł sponsorowany