Wymiana szybki w iPad – na co należy zwrócić uwagę?

0
1507
views

Przyzwyczailiśmy się do tego, że urządzenia marki Apple to gwarancja jakości, ale i też wytrzymałości. Niestety, jak to bywa za sprzętem elektronicznym, lubi nam on płatać figla. Wzięliśmy sobie pod lupę iPada, dzięki któremu możemy grać w gry, odbierać i wykonywać połączenia za pomocą iPhone’a, słuchać muzyki oraz oglądać filmy. Jako, że wszelkie urządzenia cierpią na podstawowy problem, a konkretnie zbitą szybkę, postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda na przykładzie iPada. Ile kosztuje wymiana w danym modelu? Na co zwracać uwagę? Dowiecie się tego z naszego tekstu.

Jak najszybciej oddać iPada do naprawy

Nie ma znaczenia czy szybka pękła z naszej winy czy też nie. Mówi się nie bez powodu, że „wypadki chodzą po ludziach” i to powiedzenie można idealnie odwzorować na przykładzie iPada. Wymiana szybki iPad Pro 11 sprawi, że urządzenie będzie znowu zachwycać swoją funkcjonalnością. Istotne jest to czy dana firma podejmie się naprawy, bo rzeczywiście, czasem uszkodzenia są tak duże, że może być to nieopłacalne.

Szybkie oddanie iPada do naprawy sprawi, że wróci do nas w krótszym terminie. Niektórzy decydują się jednak na to, że pomimo uszkodzeń szybki cały czas z niego korzystają mając w perspektywie to, że trzeba go oddać, ale odkładają to w przeszłości. Duże znaczenie ma to, czy też dany serwis zatrudnia osoby doświadczone, które mają wiedzę na temat sprzętów Apple i potrafią sobie poradzić z usterkami. Na pewno nie polecamy oddawania iPada w ręce osób pracujących w zwykłych salonach. Może się okazać, że chęć zaoszczędzenia pieniędzy sprawi, że wydamy na samym końcu jeszcze więcej, a i stan urządzenia niekoniecznie musi ulec poprawie.

Model iPada ma ogromne znaczenie

Być może to, co teraz powiemy okaże się zbyt banalne, ale rodzaj iPada determinuje koszt wymiany szybki. O ile iPad Air jest starym modelem, w którym wymiana szybki nie będzie zbyt wielkim kosztem, bo mówimy o kwocie 349 zł. Zupełnie inaczej wygląda już to na tle iPad Air (4 gen), gdzie wymiana szkiełka już może mocno uderzyć po kieszeni. Chcąc zdecydować się na tę usługę musimy zapłacić około 1700 zł. Jasne, licencjonowane serwisy Apple zrobią to w pełni dokładnie, a nawet możemy liczyć na darmowego kuriera, jednak nie jest to mało.

Szczególnie więc kładziemy nacisk na to, aby dbać o swojego iPada i nie narażać go na jakiekolwiek porysowania i zniszczenia. Zdecydowana większość awarii wynika z naszego roztargnienia, więc apelujemy o przechowywanie go w komfortowych warunkach, by w przyszłości nie ponosić wielkich kosztów z tytułu wymiany szybki.

Artykuł sponsorowany