Kiedy należy wymienić baterię w MacBook?

0
1434
views

Bateria to niezwykle istotny element każdego komputera, dzięki któremu ten może sprawnie funkcjonować bez podłączenia do prądu. Niemniej jednak baterie w Macbookach mają ograniczoną moc ładowania, zatem po pewnym czasie zachodzi konieczność ich wymiany. Kiedy warto to zrobić?

W jakim celu wymienia się baterię w MacBook?

Posiadacze komputerów marki Apple doskonale wiedzą, jak przyjemnie się z nimi pracuje. Niemniej jednak, aby współpraca na linii komputer-człowiek przebiegała prawidłowo, urządzenie musi funkcjonować bez zarzutów. Nie jest tajemnicą, że z MacBooka najczęściej korzystamy w domu lub poza domem, jednak bez podłączania urządzenia do prądu. Dzięki temu możemy przenieść komputer w dowolne miejsce, tam gdzie chcemy pracować czy zrelaksować się przy filmie. Bateria w komputerze co do zasady powinna mieć dużą moc, jednak z drugiej strony ilość jej ładowań jest ograniczona. W większości przypadków baterię należy wymienić po około 1000 pełnych cyklach ładowań, tak aby w dalszym ciągu mogła ona zachować swoje parametry, dając tym samym większy komfort użytkowania komputera. Macbook Pro wymiana baterii może zostać przeprowadzona w ramach gwarancji, o ile oczywiście takową wciąż posiadamy. Czasami istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia sprzętu, w celu przedłużenia gwarancji, co jest korzystne dla osób, które na co dzień użytkują sprzęt.

Gdzie wymienić baterię?

Baterię w urządzeniach marki Apple możemy wymienić wyłącznie w autoryzowanych serwisach, bez względu na to, czy chcemy to zrobić w ramach obowiązującej gwarancji, czy też zapłacić z własnej kieszeni za usługę. Co istotne, serwisy zastrzegają, że wymiana baterii w ramach gwarancji może być przeprowadzona jedynie w przypadku, gdy w urządzeniu zostaną zachowane oryginalne części. W praktyce oznacza to, że jeśli z jakichś powodów ulegnie ono awarii, konieczne będzie udanie się do serwisu Apple celem wymiany części. W innych przypadkach gwarancja nie zostanie utrzymana, a bateria wymieniona będzie wyłącznie za opłatą. Pamiętajmy, że choć nie ma obowiązku wymiany baterii po przeprowadzeniu pełnych cykli ładowań, to jednak wydajność urządzenia zaczyna znacząco spadać, dlatego nie należy odkładać tego na później. Dotyczy to zarówno osób, które używają Macbooków do celów służbowych, jak i tych, którzy użytkują je w celach prywatnych. Bateria w większości serwisów wymieniana jest od ręki, dlatego nie będziemy musieli rozstawać się z naszym komputerem na dłuższy czas, co jest istotne w szczególności dla przedsiębiorców.

Artykuł sponsorowany