Energia ze słońca dla Twojej firmy

0
1451
views

Fotowoltaika stała się ważnym trendem w gospodarstwach domowych, a panele słoneczne pokrywają niejeden dach polskiego domu. Jednak coraz ważniejszą rolę odgrywają instalacje fotowoltaiczne na skalę przemysłową. Z tego rozwiązania mogą korzystać również przedsiębiorstwa! Na czym polega fotowoltaika dla firm?

Fotowoltaika dla firmy – dostępne rozwiązania

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy niesie ze sobą szereg korzyści, z których głównymi są niższe rachunki za prąd, ale również ekologia. Współczesne przedsiębiorstwa mają w kwestii fotowoltaiki szereg możliwości. Wystarczy znaleźć doświadczonego partnera, który wybierze najkorzystniejsze dla przedsiębiorstwa rozwiązanie i zajmie się jego wdrożeniem.

Jedną z opcji jest ułożenie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, jeśli jest on skierowany na południe. Zależnie od zapotrzebowania na energię elektryczną, a także charakterystyki budynku, przedsiębiorstwo może w ten sposób zaspokoić nawet 20% dostaw prądu, co stanowi wyraźną oszczędność. Dobry projekt instalacji jest oczywiście zrównoważony pod względem architektonicznym.

Alternatywę stanowi budowa farmy fotowoltaicznej umieszczonej poza terenem przedsiębiorstwa. Podpisując umowę z partnerem działającym w branży energii odnawialnej można wówczas liczyć na budowę takiej elektrowni od zera, a następnie kupowanie energii elektrycznej na korzystnych i elastycznych zasadach. Taka instalacja jest w stanie zaspokoić nawet 100% zapotrzebowania przedsiębiorstwa na energię elektryczną! W obu przypadkach współpraca z doświadczonym i wiarygodnym partnerem sprawia, że opracowanie elektrowni, załatwienie wszelkich formalności takich jak dzierżawa działki pod fotowoltaikę, a także późniejsze utrzymanie instalacji leży po stronie dostawcy energii.

Korzyści płynące z wykorzystania energii słonecznej w filmie

Postawienie na energię słoneczną w przedsiębiorstwie niesie za sobą wyraźne korzyści. Najważniejszą jest oczywiście oszczędność, bo rachunki za prąd stają się niższe, a koszty zakupu niezbędnych urządzeń ponosi dostawca. Wybierając wiarygodnego partnera, takiego jak jeden z liderów w branży energetyki odnawialnej – firma Green Genius, można podpisać korzystną, elastyczną umowę i uniezależnić się od tradycyjnych dostawców prądu.

Warto jeszcze wspomnieć o zbawiennym wpływie fotowoltaiki na środowisko, bo przekłada się ona na niższą emisję szkodliwych substancji i ograniczenie zagrożenia dla klimatu. Nie bez znaczenia pozostaje społeczna odpowiedzialność biznesu i dobry PR – w oczach wielu potencjalnych klientów bądź partnerów biznesowych korzystanie z energii odnawialnej stanowi ogromny atut!

Artykuł sponsorowany