Wymiana ekranu w iPhone 8 – co trzeba wiedzieć?

0
1314
views

iPhone 8 to kultowy model mający już swoje lata na karku. Nie jest to jednak przeciętny sprzęt, którego metryka skreślałaby możliwość komfortowego użytkowania nawet teraz. Topowe w momencie premiery podzespoły wraz z możliwością obsługi najnowszej wersji iOS sprawiają, że niefortunne uszkodzenie matrycy nie jest więc powodem do wysłania ósemki na emeryturę.

Zbita szybka czy wymiana ekranu?

Nie ma chyba nikogo, dla którego upadek telefonu zwieńczony niepokojącym dźwiękiem pęknięcia, byłby powodem do radości. Emocje są w tej sytuacji zrozumiałe, ale nie warto dać im się zbytnio ponieść. Podejdź do problemu analitycznie i w pierwszej kolejności sprawdź, z jakiego rodzaju uszkodzeniem masz do czynienia. Zbita szybka i uszkodzony ekran na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, ale nie są tą samą usterką. Ich rozróżnienie jest istotne, ponieważ decyduje o sposobie i kosztach naprawy.

Zbita szybka oznacza zniszczenie ograniczające się do powłoki ochronnej osłaniającej front telefonu. Rozpoznasz je po tym, że obraz pod pęknięciami wyświetlany jest normalnie, a urządzenie prawidłowo reaguje na dotyk. Wymiana ekranu iPhone 8 konieczna jest natomiast, jeżeli pod pękniętą szybką widzisz także oznaki uszkodzenia na matrycy w postaci pionowych linii bądź ciemnych plam pozbawionych obrazu. Brak możliwości nawigowania to drugi klasyczny symptom ekranu do wymiany – gdy dotyk iPhone nie działa, jedyną opcją naprawy jest wymiana ekranu.

Wyjątkowo to konieczność również w przypadku uszkodzenia szybki wyświetlacza – zamiennika. Trwałe zintegrowanie wszystkich warstw frontowego panelu w tańszych alternatywach uniemożliwia przeprowadzenie jego regeneracji w formie wymiany samej szybki.

Czy samodzielna wymiana ekranu jest bezpieczna?

Wbrew temu, co mogą głosić liczne tutoriale i sprzedawcy zestawów DIY – samodzielna wymiana ekranu iPhone 8 nie jest ani bezpieczna, ani opłacalna. To zadanie, którego nie powinno się podejmować bez wiedzy opartej na doświadczeniu i dogłębnej znajomości „anatomii” danego modelu iPhone. Podczas prób odseparowania panelu od korpusu w domowych warunkach często dochodzi do uszkodzenia bryły lub nowego ekranu. W domowych warunkach nie masz też możliwości poddania panelu testom jakościowym ani ponownego spasowania elementów tak, by demontaż nie wpłynął na szczelność i odporność urządzenia.

W praktyce takie pozornie oszczędne podejście właścicieli iPhone’ów daje serwisom jeszcze większy zysk. Miałeś jeden problem z telefonem, a ostatecznie wybierasz serwis, za który płacisz więcej, bo jeszcze poważniej uszkodziłeś iPhone’a. Zdecydowanie lepiej pominąć ten etap i wydać mniej.

Jak wybrać dobry serwis iPhone?

Jeśli chcesz naprawdę dobrze zainwestować w konserwację swojej ósemki, nie sugeruj się jedynie ceną usługi. Wybierz serwis wyspecjalizowany w naprawach Apple – im więcej usług dany punkt ma w swojej ofercie, tym lepiej. Dowiedz się, jak długo firma działa w branży i przede wszystkim wsłuchaj się w opinie klientów. Długa działalność i dobre oceny to znak, że Twój iPhone 8 trafi w dobre ręce. Sprawdź też, na jaki okres oferowana jest gwarancja po naprawie – im dłuższa, tym pewniej możesz się czuć, oddając urządzenie do naprawy.

Ile trwa wymiana ekranu?

Wymiana ekranu iPhone 8 zrealizowana w profesjonalnym serwisie to kwestia kilkudziesięciu minut. Dedykowany sprzęt, bieżący dostęp do oryginalnych części oraz znajomość procesu sprawiają, że problem uszkodzonego ekranu może zostać zrealizowany jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu nawet wysyłkowa naprawa na odległość nie przekłada się na znaczne przedłużenie czasu realizacji usługi.

Materiał zewnętrzny