Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z telefonu – czy to możliwe ?

0
731
views

Obecnie każdy z nas ma telefon, którym można robić zdjęcia czy też tworzyć różnego rodzaju dokumenty. Zarówno pamięć w telefonach jak i komputera posiada coraz większe pojemności, przez co możemy pomieścić dużo więcej zdjęć czy też innych plików.

Darmowy program do odzyskiwania zdjęć z telefonu Android

Niestety coraz większe pojemności nośników niosą za sobą także większe zagrożenie utraty danych. Jeszcze parę lat temu na karcie pamięci o małej pojemności mieściło się zaledwie kilka set zdjęć jeżeli karta uległa awarii często nie było dostępu do tych paru set zdjęć. Obecnie zarówno dyski jak i karty pamięci mają pojemność po kilka set GB i mieści się na nich dziesiątki tysięcy zdjęć, filmów oraz różnego rodzaju dokumentów.

Jeżeli tak duża karta pamięci bądź dysk ulegnie uszkodzeniu a dane nie były przesyłane do chmury często użytkownik traci zdjęcia, które były gromadzone latami na telefonie.

Na szczęście każde skasowane zdjęcie, film czy też dokument zarówno z telefonu jak i karty pamięci da się odzyskać i nie jest to bardzo skomplikowane jeżeli chodzi o podstawowe odzyskiwanie danych. Oczywiście nie zawsze da się odzyskać utracone dane, zależy to od wielu czynników. Jeżeli dane na karcie pamięci zostały nadpisane to może być niemożliwe odzyskanie takich danych.

Darmowa aplikacja do odzyskiwania zdjęć

Dokładny opis jak odzyskać usunięte zdjęcia z dysku znajdziesz tutaj http://plom.pl/odzyskiwanie-usunietych-zdjec/ są tam opisane darmowe programy do odzyskiwania zdjęć z telefonów i dysków komputera.

Bardzo ważne jest że jeżeli przypadkiem zostały usunięte zdjęcia bądź karta pamięci została uszkodzona, należy zaprzestać korzystania z takiej karty i nic na niej nie zapisywać.

Odzyskać skasowane zdjęcia z telefonu

Warto powiedzieć dlaczego w ogóle odzyskiwanie danych jest możliwe mimo usunięcia danego pliku. Dzieje się tak ponieważ każde usunięte zdjęcie czy też dokument staje się niewidoczny dla użytkownika ale mnie zostaje trwale usunięty z karty pamięci czy też dysku komputera. Żeby dane zdjęcie zostało trwale usunięte musi zostać nadpisane innymi danymi. Dlatego tak ważne jest żeby po skasowaniu zdjęć, które chcemy odzyskać nie nadpisywać nośnika kolejnymi plikami / zdjęciami.

Oczywiście są profesjonalne firmy , które zajmują się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych kart pamięci oraz innych nośników i często taka firma jest w stanie odzyskać dużo więcej zdjęć i z dużo bardziej uszkodzonych nośników.

Aczkolwiek w wielu przypadkach można próbować samodzielnie odzyskać dane korzystając z darmowych programów do odzyskiwania danych. W wielu przypadkach za pomocą darmowych narzędzi jesteśmy w stanie odzyskać do 90 % skasowanych zdjęć.

Artykuł sponsorowany