Jak zatka się miasto jesienią

0
619
views

Zamknięcie mostu Śląsko-Dąbrowskiego dla aut, zwężenia Al. Jerozolimskich, Puławskiej i al. Krakowskiej, rozkopany tunel na Dźwigowej. To będzie jesień wielkich korków.

Jaka inwestycja najbardziej da nam w kość po wakacjach? Obawiam się, że budowa drugiej linii metra – przyznaje Tomasz Kunert z Biura Koordynacji Inwestycji. – Bo ul. Świętokrzyską zamykaliśmy przecież w czerwcu, kiedy ruch był mniejszy. A od września dojdą jeszcze utrudnienia obok Dw. Wileńskiego.
Trasa W-Z nie dla aut

W apogeum powakacyjnych korków budowniczy metra chcą zamknąć ul. Targową obok pomnika „czterech śpiących”. Na wprost al. „Solidarności” przejadą tylko autobusy i rowery. Zewnętrzne pasy al. „Solidarności” zamienią się w „Parkuj i Jedź”. Auta nie wjadą na Trasę W-Z (zostaną im mostu Gdański albo Świętokrzyski). Tramwaje pojadą zaś „zawijasem” wokół cerkwi – ul. 11 Listopada, Targową, Ratuszową i Jagiellońską (nowym odcinkiem torów do pętli zoo).

To będzie komunikacyjny koszmar, którego początek był planowany w wakacje – żeby warszawiacy zdążyli się przyzwyczaić do objazdów. Dlaczego się nie udało?

Więcej na: Życie Warszawy