Łodzianie oderwijcie się od świątecznych porządków!

0
1004
views

Za oknem pogoda raczej jesienna, więc łatwo zapomnieć, że już niedługo Boże Narodzenie. Pogoda w tym roku nie zadbała o magiczną,  białą atmosferę, więc sami zróbmy coś aby zaczarować tegoroczne święta.


Już jutro w łódzkiej cerkwi  łodzianie połączą swoje siły w śpiewaniu bożonarodzeniowych kolęd. Wszyscy chętni do wspólnego śpiewania powinni zjawić się o godzinie  17.00  w cerkwi św. Aleksandra Newskiego (ul. Kilińskiego 54). W kolędowaniu w przepięknym wnętrzu cerkwi,  pomoże nam  chór z warszawskiej parafii prawosławnej św. Jana Klimaka.  O godzinie 19 w Teatrze Szwalnia  (ul. Struga 90), pokolędować można w iście góralskim stylu wraz z rodziną Jarząbków, która przyjedzie do Łodzi prosto z Podhala.  Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15) zaprasza na wieczór "Śpiewamy kolędy", który odbędzie się w  poniedziałek o godzinie 19.00. Śpiewać będziemy wraz z   duetem  Stachura&Stachura, Dorotą Wójcik, Grzegorzem Szostakiem wraz z chórem Kameralnym Cantylena i Zespołem Muzycznym Orkiestry Salonowej im. J. Kiepury. Po koncercie łodzianie połamią się opłatkiem. Kto wśród natłoku świątecznych przygotowań znajdzie czas w tygodniu, zapraszamy w środę na uroczysty wieczór kolęd "Wśród nocnej ciszy"  do  Teatru Wielkiego. 

Z kolędą na ustach możemy zabrać się za… poszukiwanie świątecznych prezentów. Mimo później pory możemy uniknąć tłoku i komercyjnej pompy, która czeka na nas w centrach handlowych. Dla wszystkich którzy zostawili sobie ten obowiązek na ostatni moment, mam dobrą wiadomość. Udajcie się na Międzynarodowe Targi Prezentów Świątecznych i Potraw w  sobotę lub niedzielę w godzinach 10-18. Miejscem imprezy jest hala Expo(ul. Stefanowskiego 30). Blisko 150 stoisk oferuje nam rękodzieło, biżuterię artystyczną, obrazy, zabawki, czapki, szaliki i zdrowotną pościel, naturalne kosmetyki, bombki, ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka i potrawy wigilijne. Równie urocze upominki można kupić w klubie Dom (ul. Piotrkowska 138/140).  Łódzkie Zakłady Przemysłu Twórczego organizują niedzielny kiermasz w niedzielę w godzinach 14 – 19. Podczas kiermaszu można przekazać  dary na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej.

Pracownia Alternatywnego Wychowania  zachęca do odwiedzenia festynu z okazji świąt Bożego Narodzenia. O godzinie 15.00 w Zespole Szkół Gastronomicznych (ul. Sienkiewicza 88) czekać na nas będą   stoiska tematyczne związane z baśniami i legendami: kaszubskimi, śląskimi, wielkopolskimi i podlaskimi.

Kto chciałby w tradycyjne bożonarodzeniową wpleść nieco oryginalnej tematyki, może wraz z Fundacją Viva! w niedzielę o godz. 18 w Starej Szwalni (ul. Sienkiewicza 65) zjeść wegańską wigilię. Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie na świąteczną potrawę a od godz. 20 bawić się można wraz z  SoulJah Soundsystem.

Blanka Rogowska