Warsztaty Bydgoskiej Kroniki Filmowej

0
571
views

Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Wiosennych Warsztatach Bydgoskiej Kroniki Filmowej, które odbędą się w dniach 9 – 15 maja br.

To piąta odsłona warsztatów filmu dokumentalnego organizowanych przez Bydgoską Kronikę Filmową. Polegają one na bardzo intensywnych, tygodniowych zajęciach praktycznych, podczas których realizowane są krótkie filmy wg pomysłów przyjętych na warsztaty osób. Wspólnie z prowadzącymi Maciejem Cuske i Marcinem Sauterem oraz montażystą Arturem Owczarczakiem realizowane będą wszystkie etapy powstawania krótkiej etiudy dokumentalnej – od pracy nad pomysłem poprzez dokumentację, zdjęcia, udźwiękowienie i montaż. Uczestnicy zapoznają się też ze sztandarowymi dziełami filmu dokumentalnego.

Najlepsi z uczestników zostaną przyjęci na stałe do Bydgoskiej Kroniki Filmowej. W Bydgoskiej Kronice Filmowej realizujemy filmy dokumentalne opowiadające o życiu naszego miasta i regionu.

Członkowie BKF do tej pory zdobyli około 30 nagród na festiwalach filmów amatorskich i studenckich w Polsce i za granicą. Kilkoro z nich zostało przyjętych do Szkół Filmowych.

Warsztaty odbędą się w dniach 9-15 maja, zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia.

Fot.www.bydgoszcz.pl

Więcej informacji >>>

Redakcja PL