I znów złe informacje dotyczące bankructw

0
750
views

Niestety, ale wyraźnie rośnie fala bankructw wśród polskich przedsiębiorstw. W drugim kwartale 2013 roku w Polsce upadłość ogłosiło dwieście trzydzieści firm.

To o ponad jedną czwartą więcej, niż w analogicznym okresie roku 2011 i o sześć i pół procenta więcej, niż w roku 2012. Te dane nie nakłaniają do optymizmu.

Jakie firmy upadają najczęściej? Wśród ogłaszających bankructwo są firmy zajmujące się produkcją mebli, firmy budowlane, papiernicze a także zajmujące się działalnością kulturalną, rozrywkową i rekreacyjną.

Nie lepiej było w pierwszym kwartale tego roku. W tym czasie upadło dwieście trzydzieści pięć firm.
W samym czerwcu tego roku upadło osiemdziesiąt pięć firm.

Trudności z pozyskiwaniem nowych zamówień i zachowaniem płynności finansowej, a co za tym idzie, z utrzymaniem się na rynku ma coraz więcej polskich przedsiębiorców.
Mimo że sytuacja gospodarcza powoli się stabilizuje, to przedsiębiorstwom, które wcześniej znalazły się w dołku trudno jest się z niego wydostać.
Problem upadłości narasta bardzo poważnie od końcówki zeszłego roku – zauważa w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Piotr Soroczyński, główny ekonomista Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych

. – Słabnie koniunktura, więc firmom trudniej jest gospodarować.go wydostać – Prognozy dla roku bieżącego mówią o tym, że upadnie blisko 1200 firm – mówi Soroczyński.