Kolejne zaostrzenia przepisów dla kierowców

0
709
views

,,Dziennik Gazeta Prawna’’ podaje, iż zmienia się prawo oraz wysokość opłat  w związku z obowiązkiem badań technicznych pojazdów i dotrzymywania terminów badań.

Jedną z ważniejszych zmian z zapisów projektu założeń do nowelizacji prawa o ruchu drogowym jest to, iż jeśli kierowca zgłosi się na badanie techniczne przynajmniej dzień później czeka go kara w postaci podwójnej kwoty wynikającej z badania.

Następny zapis mówi, że każdy kierowca mimo posiadania pieczątki o wykonanym badaniu technicznym pojazdu w dowodzie rejestracyjnym otrzyma od diagnosty specjalne zaświadczenie, które będzie musiał zawsze wozić ze sobą tak jak inne dokumenty uprawniające. Niemniej każde auto będzie fotografowane, a na przedniej szybie pojawi się nalepka.

Aby prawo mogło funkcjonować w trosce o dobro każdego kierowcy znalazł się również zapis mówiący o tym, iż inspektorzy Transportowego Dozoru Technicznego mogą celowo zgłaszać się na badania techniczne jako klienci z wiedzą, że auto którym przyjechali nie jest sprawne.

Ma być to prowokacja, która wyeliminuje nieuczciwych diagnostów. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy nowelizacja wejdzie w życie.

 

Zd24.pl