Nie ma ekologicznej alternatywy dla transportu kolejowego

0
572
views

Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Kolejowego TRAKO w Gdańsku firma DB Cargo Polska przedstawiła analizę wpływu jej działalności na otoczenie gospodarcze, społeczne i ekonomiczne.

– Musimy wspierać i wzmocnić transport kolejowy, bo nie ma ekologicznej alternatywy dla przewożenia dóbr drogą kolejową – mówił prezes DB Cargo Polska Steffen Bobsien o wnioskach z analizy. Przewoźnik już po raz drugi zaprezentował raport o wpływie firmy na środowisko.

– Analiza pokazała, że firmy takie jak nasza mają ogromy wpływ na środowisko w trzech wymiarach. Z jednej strony ciąży na nich odpowiedzialność społeczna, z drugiej strony ekonomiczna, a także, co warte podkreślenia, ekologiczna – powiedział Bobsien.

Prezes DB Cargo Polska wskazał, że nie ma alternatywy dla transportu kolejowego pod względem ekologicznego przewożenia towarów. Konieczne są zatem inwestycje i wsparcie takich modeli podziału rynku logistycznego, by w większym stopniu opierały się o transport kolejowy.

Promotorem tegorocznej analizy jest podróżnik Marek Kamiński.
– Pan Kamiński jest bardzo dobrym przykładem pro-ekologicznego głosu. Poprzez swoje wyprawy do wielu krajów na Ziemi podkreśla potrzeby bycia bardziej odpowiedzialnym, bardziej przyjaznym środowisku, również w branży logistycznej, w której działamy – stwierdził Bobsien.

Edyta Bracik z DB Cargo Polska zwróciła uwagę, że firma chce być dobrym przykładem dla innych przedsiębiorstw, by mierzyły swój wpływ na środowisko i prowadziły zrównoważony biznes.

XNEWS