Kosmetyki jakie wybrać – Drogie czy tanie?

0
1274
views

Porównajmy ceny kosmetyków kupowanych w drogeriach z tymi przygotowanymi w domu. Za maseczkę do pielęgnacji twarzy ze sklepie zapłacimy około 17 zł.

Wykonamy sobie z niej około 10 zabiegów. Cena jednego to ok 1,7 zł. Podobny efekt kosmetyczny przyniesie nam zastosowanie własnej receptury z żółtka i soku cytrynowego.

Tym razem koszt nie przekroczy 40 gr.Zestawiliśmy cenowo oba rodzaje kosmetyków. Przyjrzyjmy się więc ich zaletom oraz wadom, i same możemy zdecydować, które są dla nas lepsze i tańsze.

Drogeria czy natura?

Co jest najlepsze dla naszego organizmu – co cera bardziej toleruje? Wybrać maseczkę z żółtka czy preparaty odżywcze? Stosować okłady z rycyny lub balsamy nawilżające aby włosy były bardziej lśniące?

Naukowcy w laboratoriach latami zaprzątają sobie umysły, próbując rozszyfrować to, co stworzyła natura . Pragną uzyskać takie składniki, które najlepiej współgrają z naszym organizmem. Mają na tym polu ogromne osiągnięcia. Jednak zbyt wiele jest jeszcze do odkrycia.

Nie wynaleziono na przykład sposobu, by rozbić cząsteczki tłuszczu na bardzo małe fragmenty, tak aby wpasowały się w komórki skóry. Doskonały jest tłuszcz w mleku. Cera pielęgnowana świeżym mlekiem jest doskonale natłuszczona. Tyle tylko, że mycie nim sprawia kłopot bo na skórze zostaje niemiły zapach.

Podobne problemy towarzyszą nam, gdy na włosy stosujemy okłady z rycyny. Symuluje ona wzrost włosów, bardzo je wzmacnia i zgęszcza . Ale przy każdym ruchu głowy unosi się niemiła woń. Ponadto rycynę trudno zmyć . Nawet te dwa przykłady pokazują nam, że naturalne kosmetyki mają ogromne plusy, ale i poważne znaczne minusy . Może warto więc stosować preparaty wyprodukowane w specjalistycznych laboratoriach?