Wernisaż wystawy Edwarda Grzegorza Funke „Portret Świata”

0
1298
views

Muzeum Fotografii i Agencja Zegart Jerzy Zegarliński zapraszają na wernisaż wystawy Edwarda Grzegorza Funke „Portret Świata” 6 listopada o godzinie 18.00

Edward Grzegorz Funke, to doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Gdańskiej, mieszkaniec Koszalina. Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Członek rzeczywisty Fotoklubu RP, wiceprezes Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego i uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów fotograficznych, krajowych i zagranicznych.
Od kilku lat, wraz z małżonką Krystyną, realizują własny projekt fotograficzny „Portret Świata” i pod tą nazwą prowadzą też Autorską Galerię Fotografii.

Wystawa „Portret ze Świata” jest plonem wielu podróży po wszystkich – z wyjątkiem Antarktydy – kontynentach, w ostatnich dziesięciu latach. Na ekspozycję składa się 60 dużych fotografii, wybranych spośród kilku tysięcy zdjęć, tak aby najlepiej – choć skrótowo – ukazały różnorodność etniczną i kulturową mieszkańców naszej Planety, poprzez przedstawienie ich indywidualnych i zbiorowych wizerunków-portretów. Są to reporterskie portrety ludzi, nie zawsze pięknych, ale zawsze prawdziwych. Sfotografowanych w 17 krajach, na 6 kontynentach.

Wystawa miała swoją premierę w br. w Warszawie, a oprócz tego gościła już m.in. w Gliwicach, Bytomiu, Kaliszu i Koszalinie.

(HL)