Tydzień Przedsiębiorców, czyli wszystko o składkach

0
1366
views

ZUS. W dniach od 17 do 21 października Oddział ZUS w Bydgoszczy zaprasza obecnych i przyszłych przedsiębiorców na dni otwarte.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorców eksperci ZUS przybliżą zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu właścicieli firm prowadzących jednoosobowo działalność gospodarczą. Osobom pracującym za granicą, w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii wyjaśnią, w którym kraju powinni się ubezpieczyć. Rodzicom zainteresowanym zatrudnieniem niani poradzą jak ubezpieczyć osobę opiekującą się dzieckiem. Ponadto odpowiedzą na pytania dotyczące udzielania ulg i umorzeń w spłacie należności z tytułu składek. Osoby zainteresowane otwarciem własnego biznesu będą mogły dowiedzieć się na jakie ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne mogą liczyć.
Osoby odwiedzające nasze placówki w dniach od 17 do 21 października otrzymają specjalnie przygotowane materiały informacyjne
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godzinach od 8 do 15 do placówek ZUS w Bydgoszczy przy ul. Świętej Trójcy 33 i ul. Andersena 6 oraz jednostek zakładu w Inowrocławiu, Świeciu, Nakle, Żninie, Tucholi i Sępólnie Krajeńskim.

Źródło: Alina Szałkowska, rzecznik prasowy
ZUS Oddział w Bydgoszczy

grafika Arkadiusz Kręcicki