Republika od nowa

0
1350
views

Klub Od Nowa po raz kolejny organizuje koncert poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Tegoroczna edycja będzie szczególna, mija dziesięć lat od śmierci lidera formacji Republika.

Tradycją już jest trzymanie programu koncertu w tajemnicy, nie wiadomo, jacy artyści uświetnią wydarzenie, dość jednak powiedzieć, że w poprzednich latach w toruńskim klubie występowali m. in. : Myslovitz, Tymon Tymański, Maria Peszek, Brygada Kryzys. Oprócz koncertu, zaplanowano konferencję naukową „Republika marzeń: Grzegorz Ciechowski i Republika jako fenomen społeczno-kulturowy”, wstęp na to wydarzenie będą mieć jedynie nieliczni, ze względów organizacyjnych większa część obrad pozostanie zamknięta.

Od Nowa przygotowała również wystawę „Republika wspomnień”, fanom zaprezentowane zostaną fotografie, plakaty i pamiątki zespołu. Grzegorz Ciechowski uznawany jest za jednego z lepszych tekściarzy, do czego nawiąże kolejna impreza – w klubie Niebo 15 grudnia o godz. 20.30 teksty frontmana Republiki na nowo odczyta i zinterpretuje Grupa Literacka Piekary24.

Co, gdzie, jak, kiedy:
Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego
Klub Od Nowa, 17 grudnia, godz. 19.00

Wystawa „Republika wspomnień”
Galeria 011 w klubie Od Nowa, można oglądać od 14. 12

Konferencja interdyscyplinarna „Republika marzeń: Grzegorz Ciechowski i Republika jako fenomen społeczno-kulturowy”
Klub Od Nowa, 16 i 17 grudnia 2011

Wieczór poetycki „Grudniowa Transmisja Poetycka” poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu
Klub Niebo, 15 grudnia, godz. 20. 30

Dominika Majewska