CoWeekend / 7-9 września

0
1331
views

Przyszedł wrzesień, białe koszule i granatowe spódniczki zajęły miejsce kolorowych T-shirtów i dmuchanych zwierzaków do pływania. Chociaż za oknem ponuro, nie ma co się martwić, bo zaczął się okres baroku w kulturalnym kalendarzu miasta  Torunia

PIĄTEK

Z intensywnym dźwiękowo wizualnym łupnięciem swoje progi otwiera CSW. Od piątku można wybrać się w dźwiękową wędrówkę po naszym mieście dzięki wystawie „Tonopolis. Działania praktyczne".

Po wystawie wydarzenia kulturalne bić się będą o Was, bo do wyboru macie 2 spektakle, dwa koncerty, premiery kinowe, sport i zawody ZHP. Wyznając zasadę „od przybytku głowa nie boli", pokrótce przybliżę wam wszystkie imprezy byście mogli wybrać jak najlepiej.

Harcerzom damy pierwszeństwo, bo zbierają się w ten weekend z ważnego powodu, mianowicie XIV Ogólnopolskich Zawodów ZHP w Ratownictwie.

– Zawody to okazja do obserwacji młodych pasjonatów ratownictwa w akcji – wiele wypadków, pechowych zdarzeń, nieszczęścia, jeszcze więcej ratowników, którzy ruszą na trasy, by uchronić symulantów od „śmierci". Młodzi pasjonaci będą doskonalić swoje ratownicze umiejętności i sprawdzą je podczas wielu symulacji i niespodziewanych zdarzeń – piszą organizatorzy.

Warto więc w ten weekend mieć oczy szeroko otwarte i wypatrywać młodych zapaleńców ratujących pozorantów. A przy okazji można również pobawić się z nimi w sobotę na Rynku Nowomiejskim podczas koncerty DTKF Shanty o 18.00.

Kolejną ciekawą propozycją na piątkowy wieczór są dwa spektakle w teatrze Horzycy, obydwa o 19.00. Pierwszy z nich to znany już „Porucznik z Inishmore", drugi natomiast to „Marabut" czyli spektakl z piosenkami Stanisława Staszewskiego.

Jeżeli jednak teatr nie jest waszym konikiem możecie wybrać się do Dworu Artusa na Jubileusz Orkiestry WOAK, który rozpocznie się o 18.00.

Lub na mecz Elany z MKSem Kluczbork o 17.00 na stadionie przy ul. Bema.

Również NRD wróciło z weekendowymi koncertami, a już w piątek o 21.00 na scenie pojawi się Kaczor & Brygada.

 

Więcej na: www.cowtoruniu.pl