Jazda limuzyną tylko dla bogaczy?

0
1148
views

Posiadanie lub jazda limuzyną zawsze kojarzyło się z wyższymi sferami. Wielu zwykłych zjadaczy chleba nie raz marzyło o tym, by choć na chwilę zasmakować tego luksusu.

Jednak widząc ile należy zapłacić za wymarzony egzemplarz w salonie, którego cena nie raz przekraczała wartość ich mieszkania lub nawet za używane auto luksusowe, szybko odwracali wzrok i wracali do szarej rzeczywistości.

Czasy się jednak zmieniły. W tej chwili używane samochody z najwyższej półki można nabyć za naprawdę niewielkie pieniądze. Kwoty te są porównywalne z o wiele mniejszymi i bardziej popularnymi używanymi autami niższych klas. Bardzo często samochody luksusowe mimo posiadanego wieku, nie straciły prawie nic ze swojego prestiżowego wyglądu.

Nadal potrafią wzbudzać zachwyt i pożądanie na ulicy. Przez cały okres użytkowania ich właściciele z reguły bardzo o nie dbali, wszystkie naprawy okresowe przeprowadzali w autoryzowanych serwisach i oszczędzali na częściach. Można zatem trafić na wyjątkowy egzemplarz, które jeszcze długo będzie służył przyszłemu właścicielowi. Największą zaletą takiego auta jest okazyjna wręcz cena, jaką należy za niego zapłacić. Z tego powodu wiele osób dokonuje zakupu pod wpływem chwili, gdy emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Niestety gdy przychodzi pora na zatankowanie auta lub wykonanie nawet najprostszej czynności u mechanika dochodzi do nich, że ich po prostu na nie stać.

Dlatego każdy kto chce nabyć wiekowe auto luksusowe powinien mieć świadomość wysokich kosztów jego utrzymania. Samochód taki nie nadaje się więc do codziennej eksploatacji, jednak na sporadyczną przejażdżkę jest wręcz idealny. Najlepiej gdy jest to drugie auto w rodzinie i ma zapewniony odpowiedni garaż.

Aby stać się właścicielem pięknej i luksusowej limuzyny nie trzeba być już bogaczem. Nie ma konieczności wydawania setek tysięcy za taki egzemplarz. Z powodu dużej utraty wartości, którą posiadają takie auta, po kilku czy kilkunastu latach za niewielkie pieniądze można poczuć powiew luksusu podczas komfortowej jazdy takim pojazdem. Dzięki posiadaniu limuzyny wzrośnie również prestiż osoby, która usiądzie za jej kierownicą, a sąsiedzi z pewnością będą jej zazdrościli.

Należy tylko pamiętać, by zakup być racjonalnym wyborem, a prestiż posiadania takiego auta nie liczył się bardziej od możliwości finansowych jego eksploatacji.

 

pl