Urodziny warszawskiego zoo

0
1081
views

Stołeczny Ogród Zoologiczny ma już 85 lat. Przez całą wiosnę warszawiacy będą mogli podziwiać archiwalne zdjęcia, obejrzeć miejsca związane z historią zoo oraz wziąć udział w zaplanowanych imprezach plenerowych.

W każdy poniedziałek, środę i piątek, w godz. 10.00 – 14.00, będą odbywały się wycieczki pod hasłem „Barwna historia warszawskiego zoo". Przewodnicy oprowadzą gości po historycznej willi Jana Żabińskiego, wieloletniego dyrektora ogrodu, który za swoją działalność w okresie II wojny światowej został wyróżniony tytułem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.

Warszawa, sobota, 27 kwietnia, już po raz piąty odbędzie się bieg dookoła zoo. Obchody jubileuszu będą w tym roku częścią zaplanowanej na czerwiec Nocy Pragi – na patio przy hipopotamiarni będzie można wysłuchać nocnego koncertu jubileuszowego.

Dzięki inwestycjom prowadzonym od kilku lat warszawskie zoo staje się coraz bardziej nowoczesne. Zakończyły się już prace budowlane w Ptasim Azylu i centrum CITES – łączny koszt obu tych inwestycji, realizowanych przy wsparciu Unii Europejskiej, to ponad 6 mln zł. Od 2010 r. goście ogrodu mogą odwiedzać wybudowany kosztem 23 mln zł budynek hipopotamiarni.

Wkrótce również gibony przeniosą się do nowego domu, który jest już niemal gotowy – uruchomienie ich odbudowanego pawilonu planowane jest na wiosnę.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie jest jednostką budżetową miasta stołecznego Warszawy.
 

Fot. www.um.warszawa.pl

Redakcja PT