Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe – koncert Wandy Johnson

0
1187
views

Gwiazdą majowych Olsztyńskich Dobranocek Bluesowych będzie Wanda Johnson – pochodząca z Południowej Karoliny, obdarzona wspaniałym głosem wokalistka! Na koncert, który odbędzie się w środę 8 maja w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena, zapraszamy wszystkich miłośników dobrego bluesa.

Występ artystki z jej amerykańskim zespołem rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 30 zł już w sprzedaży. Tego koncertu nie możesz przegapić!

Podczas majowego koncertu z cyklu Olsztyńskich Dobranocek Bluesowych wystąpi „utalentowana i obdarzona niezwykłą wyobraźnią” (Living Blues), „świetna kompozytorka i jeszcze lepsza wokalistka” (Blues & Rhythm), „wielka artystka, którą warto promować w Europie” (Billy Bop Magazine) – pochodząca z Południowej Karoliny, Wanda Johnson! Jej pierwsza wizyta w naszym kraju sprzed pięciu lat okazała się olbrzymim sukcesem. Artystka zachwyciła polską publiczność. Podobnie było w 2009 i 2012 roku. 8 maja w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena nie będzie inaczej. Nawet lepiej – do Olsztyna Wanda Johnson przyjedzie ze swoim amerykańskim zespołem!

Urodziła się w 1963 roku w licznej rodzinie o bogatej muzycznej tradycji. Sama siebie określa jako „nowy głos soulu i bluesa z Południowej Karoliny”. Jej debiutancka płyta „Call Me Miss Wanda” ukazała się w 2003 roku, a trzy lata później światło dzienne ujrzał kolejny krążek zatytułowany „Natural Resource”. To właśnie ogromny sukces drugiego albumu zaowocował zaproszeniem do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata – Pocono Blues Festival. Rok 2008 przyniósł równie dobry, trzeci, dotychczas najnowszy longplay „Hold What You Got”. Ważną postacią w karierze Wandy Johnson jest Gary Erwin – pianista, kompozytor i producent płyt piosenkarki. Ich wspólny występ podczas Chicago Blues Festival w 2007 roku wielu krytyków okrzyknęło największym wydarzeniem imprezy. Od tamtej chwili każdy koncert artystki wieńczy masa pochlebnych recenzji.

Gwiazda Olsztyńskich Dobranocek Bluesowych bez wątpienia jest na drodze do miana jednej z najlepszych wokalistek naszych czasów!

Wystąpią:

Wanda Johnson – śpiew

Gary Erwin – instrumenty klawiszowe i śpiew

Silent Eddie Phillips – gitara Jaze Gartrell – perkusja

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w Galerii Rynek MOK ul. Stare Miasto 24/25 (wtorek-niedziela, 11.00-17.00) oraz Spichlerzu MOK ul. Piastowska 13 (poniedziałek-piątek, 11.00-19.00)

rezerwacja internetowa

Terminy:
08 Maja 2013,godz. 18:00

Organizator:
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Kontakt:
Informacja Kulturalna MOK, tel. 89 522 13 70

fot.