Harmonijkowy weekend w Toruniu

0
1211
views

Weekend 23 – 25 sierpnia to w Toruniu weekend harmonijki. W tych dniach odbywać się będzie 13. festiwal Harmonica Bridge.

23, 24 i 25 sierpnia br.  Toruń po raz trzynasty będzie gościł wirtuozów harmonijki z wielu krajów. Rozpoczyna się 13. festiwal Harmonica Bridge. Choć podczas festiwalu dominować będzie blues, usłyszymy też mistrzowskie interpretacje jazzu (Hermine Deurloo), muzyki poważnej (Joe Powers), folkloru meksykańskiego (Los Mighty Calacas i Marcos Coll), rocka (Jack Cannon Band), a nawet folkloru warszawskiego (Stasiek Wielanek).

W programie 13. torunskiego festiwalu Harmonica Bridge także warsztaty i konkurs. W tym roku warsztaty poprowadzi mistrz harmonijki z Wielkiej Brytanii Paul Lamb, a dodatkową atrakcją będą warsztaty gitarowe znawcy techniki fingerpicking z Hamburga, Jacka Sprucha.

Wirtuozi harmonijki tradycyjnie występować będą pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim, bezpłatne koncerty rozpoczynają się o godz. 13.00 i 14.30. Wieczorne koncerty zaś, zarówno piątkowy, na dziedzińcu ratusza, jak i sobotni, odbywający się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego, są biletowane. Biletowany jest również finałowy, niedzielny koncert Joe Powersa, który rozpocznie się o godz. 12.00 w Dworze Artusa.

Szczegółowy program festiwalu i sylwetki wykonawców na www.harmonicabridge.pl