W Gdyni startuje 26. Finał Odysei Umysłu. Polscy Odyseusze w ścisłej czołówce światowej

0
2180
views

Ponad trzy tysiące osób spotka się w ten weekend w Parku Naukowo-Technologicznym i Hali Gdynia Arena, by wziąć udział w 26. Finale Odysei Umysłu. – W tym konkursie szczególnie mocno liczy się kreatywność, choć dzieci i młodzież muszą wykazać się tutaj mnóstwem innych umiejętności – mówią organizatorzy wydarzenia.

Drużyny, które wywalczą pierwsze i drugie miejsca będą mogły reprezentować Polskę na Finałach Światowych Odysei Umysłu w USA oraz na Festiwalu Europejskim, który w tym roku odbywa się na Białorusi.

  • W obecnym roku szkolnym w Odysei Umysłu bierze udział 3287 młodych Polaków
  • Do tej pory na Finałach w USA drużyny z Polski 31-krotnie zdobyły Złoty Puchar i tytuł Mistrzów Świata
  • W bieżącej edycji drużyny wybrać mogą jedno spośród kilku zadań
  • Konkursowe prezentacje można oglądać w ten weekend w Gdyni

– Odyseja uczy dzieci i młodzież umiejętności, które są bardzo przydatne w XXI wieku. Uczy współpracy w grupie, twórczego rozwiązywania problemów, akceptacji innych pomysłów, zarządzania czasem (jest osiem minut na całą prezentację) i stresem, wystąpień publicznych, pracy w zespole, i co być może najważniejsze, także tego, że jedno wyzwanie można rozwiązać na wiele sposobów – mówi w rozmowie z Onetem Beata Jurasz, koordynator ds. sędziów i przedstawicielka Fundacji Odyseja Umysłów. Siedziba Fundacji mieści się na Pomorzu.

Polacy w ścisłej czołówce, tuż za Amerykanami i Chińczykami

Więcej na: trojmiasto.onet.pl