Nalot skarbówki na Festiwal Smaku w Grucznie

0
2579
views

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Funkcjonariusze Służby Celnej  w pełnym umundurowaniu, uzbrojeni w broń krótką oraz środki przymusu i dla bezpieczeństwa jeszcze asysta uzbrojonych policjantów – to nie nalot na mafię paliwową, czy zbrojną grupę przestępczą  tylko… Festiwal Smaku w kujawsko-pomorskim Grucznie, gdzie promowano tam przysmaki lokalnej kuchni i domowe nalewki.

Po co aż takie wsparcie i co służby robiły na festiwalu? Bynajmniej nie degustowały nalewek ani swojskich wyrobów.

Efekt mierny? 18 mandatów na kwotę 4 tys. zł za sprzedaż bez akcyzy i paragonu. I oczywiście konfiskata prawie 190 litrów alkoholu. Fiskus ostrzega, że dalej będzie polować na bazarach.

Impreza, która co roku odbywa się w miejscowości Gruczno ma jeden cel – promować lokalną kulturę i kuchnię. Tak było też w ostatni weekend, a w towarzyszących festiwalowi wydarzeniach uczestniczyło w sumie 40 tys. osób.

Wśród Służby Celnej byli również  funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Policji, i to nie  tylko z Bydgoszczy, ale  ich koledzy z Łodzi, Warszawy oraz dodatkowo policjanci ze Świecka. Akcja była więc w pełni zaplanowana.

 

Miał być Festiwal Smaku, a pozostał Smród.