Ostatni mecz w Warszawie

0
1233
views

Mecz pomiędzy reprezentacją Niemiec i Włoch jest ostatnim spotkaniem rozgrywanym na Stadionie Narodowym podczas mistrzostw. Warszawa zaprasza do dopingowania i zabawy w Strefie Kibica.

– Już dziś mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces na skalę światową – powiedziała podczas konferencji w Centrum Prasowym m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent stolicy – Warszawa czy cała Polska nie zaistniałyby w mediach zagranicznych i w świadomości ludzi, tak jak to miało miejsce podczas Euro, a jeśli już to za bardzo duże pieniądze. Samą wartość mistrzostw liczymy poprzez pojedynczego turystę, który był w Warszawie i będzie chciał do nas wrócić. Mam nadzieję, że jeszcze przez kolejne lata będziemy czerpać zyski z organizacji turnieju – dodała Prezydent m.st. Warszawy.

Półfinały w Strefie Kibica

Wczorajsze półfinałowe zmagania pomiędzy Hiszpanią a Portugalią przyciągnęły do Stefy Kibica tłumy sympatyków obu drużyn – spotkanie oglądało blisko 20 tys. fanów. Łącznie przez cały dzień miasteczko kibica odwiedziło prawie 50 tys. osób. Przed meczem w Strefie odbył się koncert zespołu SheMoans, a wcześniej pokaz filmu „Królowie nocy” w ramach Kina Letniego Orange.

28 czerwca w strefie do obejrzenia jest mecz półfinałowy między reprezentacjami Niemiec i Włoch rozgrywany na Stadionie Narodowym, a po spotkaniu strefa zaprasza na zabawę podczas koncertu zespołu Lady Pank.

Miasto podjęło decyzję o wydłużeniu otwarcia strefy w dniu finału – 1 lipca, w ostatnim dniu mistrzostw, kibice będą mogli bawić się aż do 2 w nocy. Na scenie wystąpi m.in. Kayah, Maciej Maleńczuk, a po wręczeniu Pucharu Mistrzostw niebo rozświetlą sztuczne ognie.